Podcast

Witam Cię serdecznie w audycji (czyli podcaście) „Nie tylko o psychoterapii”.

Posłuchasz tutaj o psychoterapii, a także o sprawach dnia codziennego: miłości, związkach, dzieciach. Przedstawiam konkretne i sprawdzone sposoby samopomocy. Jeśli chcesz być szczęśliwszy, mieć lepszy kontakt ze sobą, ze swoimi emocjami, a także innymi ludźmi, to ta audycja jest właśnie dla Ciebie

Odcinek 001: Czyli o tym, jak to się zaczęło

Dziś publikuję pierwszy odcinek  mojej audycji Nie tylko o psychoterapii”w iTunes. Potrwa to jeszcze parę godzin lub dni. Jak tylko zostanie zatwierdzony, zaraz Was powiadomię. No to przejdźmy do meritum: O czym jest ta audycja? Dla kogo? Po co?

Odcinek 002: Czym jest psychoterapia?

Dziś opowiem o tym, czym jest psychoterapia, a także w jakim nurcie psychoterapii pracuję i czym on się charakteryzuje. Poznajcie trzy metafory, za pomocą których przedstawię swoją pracę: „O podejściu pozytywnym”, „Gapie i słoń”, „O ogrodzie”.

Odcinek 003: Kim jest psychoterapeuta

Kim jest psychoterapeuta? Guru? Przewodnikiem? Nauczycielem? Towarzyszem? Ludzie, którzy nie znają psychoterapii często mówią: po co Ci to? Idź do przyjaciela, idź do księdza. Będziesz miał to samo, tylko za darmo. Czy psychoterapia to to samo, co rozmowa z przyjacielem, z księdzem?

Odcinek 004: Psychoterapeuta, psycholog, psychiatra czyli kto jest kim?

Jakie są podstawowe różnice pomiędzy tymi trzema, zupełnie odmiennymi zawodami? Z czym do kogo? Na co możesz liczyć w gabinecie, a na co absolutunie nie? Na te pytania odpowiadam w tej audycji.

Psychoterapeuta, psycholog, psychiatra czyli kto jest kim?

przez Katarzyna Kopczak

Odcinek 005: Kiedy na psychoterapię?

Czy mój problem jest już na tyle duży, że powinienem udać się na psychoterapię? W dzisiejszej audycji odpowiadam na to, bardzo ważne pytanie. Miłego słuchania.

Odcinek 006: Poznaj mój pierwszy kurs internetowy

„Bądź szczęśliwa i chudnij”, to kurs internetowy o zdrowym odżywianiu. Zapraszam do wysłuchania audycji, gdzie z moimi gośćmi: Anetą Czarlewską i Justyną Bieniek opowiadam o tym, jakie są korzyści z uczestnictwa i tym kursie.

Odcinek 007: Co dzieje się w gabinecie psychoterapeuty?

Co dzieje się w gabinecie psychoterapeuty? Czego możesz się tam spodziewać? Jeśli jesteś ciekaw, zapraszam do posłuchania.

Odcinek 008 Akademia Emocji cz. 1

Dziś rozpoczynamy cykl „Akademia emocji”. Opowiem o tym czym są uczucia i jak z nimi pracować, żeby nam pomagały, a nie szkodziły. Otrzymasz też instrukcję obsługi emocji. Zapraszam.

Odcinek 009: Akademia Emocji cz. 2 Złość

Czym jest Złość? Do czego służy? Jak się objawia? Jak sobie z nią radzić? Tego wszystkiego dowiesz się w dzisiejszym odcinku Akademii Emocji. Zapraszam.

Odcinek 010: Akademia Emocji cz. 3 Strach

Dziś opowiem o strachu. Czym jest? Kiedy przychodzi i co wtedy robić. Zapraszam do posłuchania.

Odcinek 011: Instrukcja obsługi nastolatka

Jak budować silną i opartą na miłości więź ze swoim nastoletnim dzieckiem? Jak sobie radzić w tym trudnym dla całej rodziny okresie? Na te pytania odpowiem w dzisiejszym odcinku audycji. Zapraszam.

Odcinek 012: O wszystkim i o niczym

Dziś rozpoczynam cykl: „O wszystkim i o niczym”. Raz w miesiącu opowiem o sprawach, które były dla mnie ważne, właśnie w tym miesiącu. Tym razem o remoncie, dwóch przeprowadzkach, końcu roku i Nocy Kupały. Zapraszam serdecznie.

 Odcinek 013: O Transkulturowej Psychoterapii Pozytywnej cz. 1

Kolejny cykl w mojej audycji: „O Transkulturowej Psychoterapii Pozytywnej”. Usłyszycie tu czym ona jest oraz co działo się na zjazdach, podczas, których się jej uczę;)

Odcinek 014: Podsumowanie roku i co dalej?

Dziś są moje 38 urodziny. Dziś też jest rocznica mojej działalności w necie. Z tej okazji nagrałam audycję podsumowującą ten czas. Mówię też o swoich planach na przyszłość.

Odcinek 015: Recenzja książki: „Mózg i serce. Magiczny duet”, i decyzja, co do dalszego bycia twórcą internetowym

Dziś opowiem Wam o genialnej książce: „Mózg i serce. Magiczny duet”. Powiem też o moich decyzjach, co do dalszego bycia twórcą internetowym. Zapraszam.

Recenzja książki: „Mózg i serce. Magiczny duet”

przez Katarzyna Kopczak

Odcinek 016: Recenzja książki „Droga artysty”

Zapraszam do posłuchania recenzji kolejnej książki. Tym razem na tapecie „Droga artysty” Julii Cameron

Recenzja książki „Droga artysty”

przez Katarzyna Kopczak

Odcinek 017: Życzenia noworoczne

Dziś zapraszam do wysłuchania życzeń noworocznych oraz podsumowania 2017 roku i planów na 2018 rok.

Odcinek 018: Akademia Emocji cz. 4 Smutek

Czym jest Smutek? Do czego służy? Jak się objawia? Jak sobie z nim radzić? Tego wszystkiego dowiesz się w dzisiejszym odcinku Akademii Emocji. Zapraszam.

Odcinek 019: Recenzja książki: „W pułapce niepokoju”

Zapraszam do wysłuchania mojej recenzji książki Davida Carbonella: „W pułapce niepokoju”.

Recenzja książki: „W pułapce niepokoju”

przez Katarzyna Kopczak

Odcinek 020: O wszystkim i o niczym cz. 2

Zapraszam na drugi odcinek „O wszystkim i o niczym”. Zachęcam Was do lektury książek o psychoterapii autorstwa Nancy Mc Williams, do lektury „Rodzeństwa, bez rywalizacji”, a także do prenumeraty kanału Arleny Witt „Po cudzemu”. Zdradzam swoje plany na najbliższe miesiące.

Odcinek 021: Kryzys jako szansa

Zapraszam Was do wysłuchania najnowszego odcinka podcastu. Nie było mnie z Wami dwa lata, za co bardzo przepraszam.

Odcinek 022: Odkryj swoją wartość

W tym odcinku opowiem o odkrywaniu swojej wartości. Każdy z nas ma ją od urodzenia do śmierci. Jest niezbywalna. Czym jest? Jak ją widzieć? Co robić, gdy tracimy wiarę w siebie? Zapraszam do posłuchania i do pracy nad sobą. Podobno to jedyna pewna robota w życiu:)