O blogu

O blogu

Cześć! Nazywam się Katarzyna Kopczak. Jestem psychoterapeutą. Prowadzę tego bloga. Jeśli chcesz wiedzieć o mnie więcej kliknij na ten link: o autorce.


WIDEOPOWITANIE


 

 

O czym jest blog?

O psychoterapii. O pracy psychoterapeuty. O mnie, również w oderwaniu od mojego zawodu. Blog będzie także o samopomocy psychologicznej. Przedstawię tu konkretne narzędzia, służące samopomocy: ćwiczenia, które możesz wykonać samodzielnie lub przy pomocy bliskich, zadania które daję swoim pacjentom do domu.

Co możesz tu dostać, a czego nie?

Na pewno nie można mówić o psychoterapii przez internet. Jest to absolutnie wykluczone. W psychoterapii leczy kontakt. Bycie z drugim człowiekiem. Tego nie da się osiągnąć przez ekran komputera. Dlatego będę Cię czytelniku zachęcała do psychoterapii, bo uważam, że jest to najlepsza inwestycja na przyszłość dla siebie i dla swoich bliskich, a także dla świata.

Po co to robię?

Po pierwsze po to, żebyś czytelniku mógł doświadczyć czym jest psychoterapia, jak działa. Mam nadzieję, że jeśli te zadania, ćwiczenia, choć trochę Ci pomogą, to sięgniesz po coś więcej, po coś co ubogaci Ciebie, Twoich bliskich o niebo bardziej: po żywy kontakt z psychoterapią. Gabinet to jedyne w swoim rodzaju miejsce, w którym możesz doświadczyć wielu dobrych rzeczy. Metafory psychoterapii przedstawiłam w artykule: Dowiedź się czym jest psychoterapia.

Po drugie zdaję sobie sprawę, że wielu moich czytelników nigdy nie przyjdzie do gabinetu. Chcę im ofiarować narzędzia do samopomocy. To trochę tak, jakbyś chciał czytelniku sam zrobić prosty zabieg np. wyrwać zęba. Możesz to zrobić w domu. Kupisz sobie kleszcze, przygotujesz opatrunek. Nie będzie to ani prostsze, ani bezpieczniejsze, ani bardziej komfortowe niż w gabinecie dentysty. Lepiej jednak żebyś tego zęba wyrwał sam, niż żeby psuł się dalej i rozsiewał zarazki po organizmie.
W gabinecie dentystycznym wszystko jest o niebo prostsze. Czuwa nad Tobą specjalista, który wyrywał już wiele zębów. Dostajesz znieczulenie. Narzędzia są wysterylizowane. Rana, jeśli tego wymaga, jest zszyta. Boli krócej, szybciej się goi.
Wybór należy do Ciebie.

Po trzecie chcę podzielić się swoim doświadczeniem z adeptami psychoterapii. Prowadzę gabinet od 9 lat i sporo mam już sprawdzonych metod pracy. Oczywiście nie jestem żadnym guru, wiem jak czułam się na początku mojej pracy i czego wtedy potrzebowałam.

Po czwarte chcę na tym blogu zarabiać. Jak?
1. Będę za jego pośrednictwem polecać produkty, które uważam za godne polecania. Obiecuję, że nigdy, przenigdy nie polecę czegoś, do czego nie jestem przekonana.  Najważniejsze jest dla mnie dobro czytelnika.
2. Sprzedając kursy on line i programy edukacyjne.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej o tym jak można zarabiać na blogu, polecam Ci artykuł na blogu Michała Szafrańskiego: jakoszczedzacpieniadze.pl.: „Jak zarabiać na afiliacji i jakie czynniki decydują o wysokości zarobków?”

Dla kogo jest ten blog?

Dla ludzi, którzy chcą dowiedzieć się czegoś na temat psychoterapii.
Dla tych, którzy zastanawiają się nad podjęciem psychoterapii, a nie są jeszcze pewni swojej decyzji.
Dla tych, którzy myślą teraz: „W życiu nie pójdę na psychoterapię”, ale jednocześnie chcą sobie pomóc.
Dla tych, którzy mają jakiś kłopot, z którym nie potrafią sobie poradzić i nie wiedzą czy już pora iść na terapię, czy jeszcze są jakieś sposoby samopomocy.
Dla tych, którzy zastanawiają się nad wyborem zawodu psychoterapeuty. Nie są jeszcze pewni. Boją się tej skomplikowanej i trudnej, ale bardzo satysfakcjonującej drogi zawodowej.
Dla początkujących psychoterapeutów, którzy jeszcze nie wiedzą jak pracować z pacjentami, co jest ważne. Którzy jeszcze nie są ugruntowani w swojej roli.
Dla wszystkich, bo dzielę się tu nie tylko swoim doświadczeniem psychoterapeutycznym, ale także wieloma innymi wątkami z mojego życia. Staram się odpowiedzieć na pytanie: jak znaleźć swoją definicję szczęścia. Jak znaleźć swoja definicję dobrego życia.

Zapraszam do lektury.